Ne tür konular çalışma alanımıza giriyor?

Marifet psikoloji bir psikoterapi merkezidir. Nasıl bir hastaneye insanlar vücutlarında yer alan ağrıların kaynağını bulmak ve çözmek için giderler, bize de insanlarımız ruh dünyalarında yaşadıkları ağrıları dindirmek için gelirler. Biz bu ağrıların artık bir hastalık olarak tezahür etmiş biçimlerine psikolojik rahatsızlıklar diyoruz. Burada yaptığımız şey ise psikoterapi vasıtasıyla yani hastayla konuşarak ve bir ilişki kurarak hafifletmeye çalışıyoruz. Bunu sadece biz bir şeyler söylüyoruz ve hasta iyileşiyor gibi anlamayınız. En temelde hastanın kendisini ifade etmesi ve yaşadıklarını anlatması, anlatılamayanın dışa vurulması pastanın en büyük dilimini oluşturuyor.

Kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, psikotik bozukluklar(şizofreni), fobiler, öfke kontrol sorunları, bağımlılık (alkol, madde ve davranışsal bağımlılıklar – ekran bağımlılığı gibi), bipolar bozukluk, travma gibi yetişkinlerde görülebilecek neredeyse tüm hastalık gruplarıyla çalışıyoruz.

Çocuklarda ise çiş kaçırma, kaka kaçırma, bağımlılıklar (telefon,tablet,bilgisayar), okula uyum sorunları(okula gitmek istememe, okulda zorbalıklar vs), öfke patlamaları, söz dinlememe (karşı gelme bozukluğu) gibi birçok alanda çalışıyoruz.